Sponsor Bağlantılar

   

Zararlı ve Kötü Alışkanlıklar Alışkanlıklar Listesi | Nelerdir


-- Sponsor Reklam ---

Zararlı Alışkanlıklar Hakkında Bilgi

Zararlı alışkanlık nedir diye size uzun uzadıya açıklama yapmak istemiyorum arkadaşlar çünkü bir çoğumuza çocukluk yıllarımızda bak evladım bu zararlı derler ama biz büyüklerimizin sözlerini dikkate almayız ve yasak olduğu için bize tatlı gelen bu zararlı alışkanlıklara kaptırırız kendimizi sonrasında ise bir gün hata yaptığımızda ah ben ne yaptım deriz ama iş işten çoktan geçmiştir. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz büyüklerinizin sizi uyararak yapma evladım dediği zararlı alışkanlıklardan lütfen uzak durunuz.


Zararlı alışkanlık ilk zamanlar bize tozpembe görünse de ilerleyen dönemlerde pişmanlıklarımız arasında yer alacaktır. Bu yazı dizimizde genç kardeşlerimize örnek olabilmek ve onları uyarabilmek adına zararlı alışkanlık listesini sizlerle paylaşmak istiyoruz. Eğer sizlerde bu zararlı alışkanlıklara başladıysanız en kısa zaman içerisinde bunlardan kurtulmanızı temenni ederiz.

Zararlı Alışkanlıklar Listesi

- Bilgisayar Oyunları: Her şeyin fazlası zarar olduğu gibi bilgisayar oyunlarının da fazlası zarardır. Farkında olmadan bilgisayar bağımlısı olabilirsiniz. Bilgisayar bağımlısı olmanız zaman içerisinde sosyal çevrenizden kopmanıza ve panik atak bir hayat yaşamanıza neden olur:
- Sigara: Yak bir tane bir şey olmaz cümlesiyle başlayan sigara tiryakiliği zamanla bırakılamaz ya da bırakılması zor olan bir alışkanlık haline gelir. Sigara tutkunlarının büyük bir bölümü hayatımdaki en büyük pişmanlığım sigaraya başlamaktır demektedirler. Yol yakınken sigaradan uzak durun mümkün mertebe yak bir tane bir şey olmaz cümlesine kanmamaya çalışın.
- Alkol: Siroz hastalığının en büyük nedenlerinden birisi olan alkol kişinin zamanla sosyal yaşamdan kopmasına ve manevi değerlerinin yok olmasına neden olan en kötü alışkanlıklar arasında baş sırada yer almaktadır.
- Uyuşturucu: Bırakılması en zor olan alışkanlıktır. Uyuşturucu komasına giren kişilerin yakın çevresine de zarar verdiğine sıkça rastlanmaktadır.
- Kumar: Kumar yuvaların yıkılmasına neden olan bir alışkanlık türüdür. Kaybettiklerimi kazanacağım hırsıyla kumara devam edilmesi bir ailenin toptan dağılmasına neden olabilir.
Bu alışkanlıklara başladıysanız en kısa zaman içerisinde bu sorunlardan kurtulmanızı temenni eder uzun ve huzur dolu bir yaşam dileriz.

Sağlıklı ve Huzurlu Bir Yaşam İçin Kötü Alışkanlıklara Hayır..Sponsor Reklamlar

Tüm kadın giyim markası fırsatları için tıklayın !


Bir önceki konumuz olan İnsanı Güldüren Komik Bilimsel Gaflar başlıklı makalemizde komik gaflar hakkında bilgiler verilmektedir.

Anahtar Kelimeler:

 zararlı alışkanlıklarspor ve zararlı alışkanlıklarzararlı alışkanlıklar hakkında bilgizararlı alışkanlıklar listesikötü alışkanlıklar listesikötü alışkanlıklar hakkında bilgi


Zararlı ve Kötü Alışkanlıklar Alışkanlıklar Listesi | Nelerdir admin tarafından 10 Mayıs 2012 tarihinde , Genel Kültür kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , , , , ,
    yeni 10
Benzer Konular
Zararlı ve Kötü Alışkanlıklar Alışkanlıklar Listesi | Nelerdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!