Sponsor Bağlantılar

   

Windows Live ID Nedir? Ne Demek?


-- Sponsor Reklam ---

Windows Live ID Ne Demektir

Microsoftun bilişim dünyasına girişi bir çok alanda yeniliklerinde doğuşunu kendisi ile birlikte getirmiştir. Bu yeniliklerden biride Windows Messesger uygulamasıydı. Sesli Yazılı ve Görsel iletişimde bir çığır açtı diyebiliriz. Bu uygulamayı zamanla sadece bir sohbet proğramı olmaktan çok artık SKY Drive gibi online veri depolama hizmetinide içinde barındıran çok fonksiyonlu bir uygulama çeviren microsoft firması Live ID uygulamasını hizmete koydu. Sizlere Bu Yazımızda Microsoft Live ID Hakkında Bilgi vereceğiz.

Windows Live ID Nedir?Ne İşe Yarar

Her ay, Microsoft’tan gönderilen birçok etkinlik, seminer ve web semineri duyurusu alıyorsunuz. Bunların yanı sıra çeşitli ürün gruplarına ait aylık ya da iki aylık bültenler de tarafınıza ulaşıyor. Seminerlere kayıt olmak ve bültenleri düzenli almak için size bir bağlantı veriliyor ve açılacak sayfadan Windows Live ID’nizi kullanarak kayıt olabileceğiniz ve ya aboneliğinizi başlatabileceğiniz belirtiliyor. Peki, nedir Windows Live ID? Nasıl alınır? Windows Live ID’nizin olup olmadığını nereden bilebilirsiniz?

Identity’nin (Kimlik) kısaltılmış hali olan ID; Microsoft’un Live çatısı altında topladığı tüm hizmetlere tek bir hesapla erişmenizi sağlar. Eğer MSN Hotmail, MSN Messenger veya Microsoft Passport hesabınız varsa, zaten Windows Live ID’niz de var demektir, hiçbir değişiklik yapmanıza gerek yok. Şayet bir Windows Live ID’ye sahip değilseniz, birkaç dakikanızı ayırarak buradan kolayca bir Windows Live ID edinebilirsiniz. www.hotmail.com sayfasına girip, sol tarafta bulunan “Kaydol” sekmesinden de birWindows Live ID hesabı yaratabilirsiniz.

Bir Windows Live ID ile Hotmail, Messenger, Xbox LIVE, Windows Live Spaces, Profile, Photo Gallery ve Live simgesini gördüğünüz diğer yerlere girebilirsiniz. Live ID ile erişebileceğiniz Windows Live Servisleri hakkında daha ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot OR
Suppress Placement Boxes.

Windows Live Messenger ya da eski ve daha çok bilinen adıyla MSN Messenger kısaca MSN, Microsoft tarafından 2005 yılından itibaren geliştirilmeye başlanan anında mesajlaşma yazılımıdır. Eski adı MSN Messenger olan yazılım, sekizinci sürümünden itibaren Windows Live Messenger adıyla yayınlanmaktadır. Dünyada 330 milyon kişi tarafından kullanılmaktadır.

Geliştirilmeye başlandıktan sonra kısa sürede Microsoft’un Windows işletim sistemini de etkili bir biçimde kullanmasıyla dünyanın en çok kullanıcısı olan anında mesajlaşma sistemi konumuna yükselmiştir. Özellikle Türkiye’de son yıllarda çok yaygın olarak kullanılmaktadır. Daha önce piyasa lideri olan ICQ ise şu an en büyük rakip konumundadır.[kaynak belirtilmeli] Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows Vista ile bütünleştirme çabaları rekabet kurallarına aykırı olduğu gerekçesiyle sonuçsuz kalmıştır. Fakat Windows Vista’da yazılımı indirme bağlantıları vardır ve halen bu konuda birçok dava bulunmaktadır.
Yazımız içinde windows live ıd nedir, windows live id nedir, windows live nedir, wındows lıve ıd nedir, windows live ıd ne demek, windows ıd nedir, windovs live ıd nedir sorularının yanıtlarınıda bulacaksınız.Sponsor Reklamlar

Tüm kadın giyim markası fırsatları için tıklayın !


Bir önceki konumuz olan Facebookta online arkadaşlarımı göremiyorum ne yapmalıyım başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anahtar Kelimeler:

 windows live dID ne demeklive ıd ne demekarayanın ID NEDİRwindows live id nasıl alınırwindows live ne demek


Windows Live ID Nedir? Ne Demek? admin tarafından 10 Mayıs 2012 tarihinde , Bilgisayar - Bilişim kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , ,
    yeni 10
Benzer Konular
Windows Live ID Nedir? Ne Demek? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!