Sponsor Bağlantılar

   

Mide Sağlığı ve Mideyi Korumak İçin Ne Yapmalıyız


-- Sponsor Reklam ---

Mide Sağlığı İçin Ne Yapmalıyız

Mide Sağlığı İnsan sağlığı için oldukça önemlidir. Vücudumuzdaki tüm organların önemi ve yeri ayrıdır ancak mide sağlığıda hafife alınacak bir şey değildir. Bu nedenle sizlere daha sağlıklı bir mideye sahip olmak için neler yapmalıyız ve nasıl beslenmeliyiz sorusunun yanıtını vermek istiyoruz.

Mideniz İçin Yapmanız Gerekenler

 1. Yemek yerken acele etmeyin. TV ve cep telefonu olmayan bir ortamda yemeğinizi yiyin.
 2. Çok fazla alkol tüketmeyin. Erkekler günde veya birkaç günde bir 3-4 tekten, kadınlar da 2-3 tekten alkol tüketmemeli.
 3. Tuvalet ihtiyacınızı ertelemeyin. Çok su içmek, egzersiz yapmak ve liften zengin gıdalarla beslenmek bağırsaklarınızın düzgün çalışmasını sğalar.
 4. Sigara içmek mide ve diğer sindirim sistemi hastalıklarını artırır. Bu nedenle bırakmanızda yarar var.
 5. Prebiyotikli, probiyotikli gıdalarla beslenin. Bunlar midedeki iyi bakterileri arttırır. Sindirim sistemni düzenler.
 6. Sebze, meyve, tahm tahıllar gibi bol lifli yiyecekler tüketin. Sebzeleri çok fazla pişirmeyin. Günden en az 5 meyve ve sebze yiyin.
 7. Stres seviyenizi kontrol edin. Stres doğrudan midenizi etkiler. Vücudunuza kendini toparlaması için zaman verin ve her gün yürüşüye çıkın.
 8. Kolesterolünüzü kontrol ettirin. Yüksek kolesterol kolon kanserine neden olabilir.
 9. Bağırsaklarınızın normal çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Günde kaç kez tuvalete çıkıyorsunuz. Düzeniniz ne zaman değişiyor? Neler sindiriminizi etkiliyor öğrenin.
 10. Bazı ilaçlar midenize zarar verebilir. Bu nedenle bu tür ilaçları mide koruyucularla birlikte alın veya hiç almayın.Sponsor Reklamlar

Tüm kadın giyim markası fırsatları için tıklayın !


Bir önceki konumuz olan Turkcell den Mp3 İndirme Hizmeti. Turkcell Mp3 Kampanyası Katılım Şartları, Ücreti başlıklı makalemizde mp3, mp3 indirme ve turkcell hakkında bilgiler verilmektedir.

Anahtar Kelimeler:

 midenin sağlıklı olabilmesi için ne yapmalıyızmide sağlıklı olabilmesi için ne yapmalıyızmidenin sağlıklı olabilmesi için neler yapmalıyızmide sağlığını korumak için neler yapmalıyızmide sağlığı için neler yapmalıyızmidenin sağlıklı olması için ne yapmalıyız


Mide Sağlığı ve Mideyi Korumak İçin Ne Yapmalıyız admin tarafından 6 Haziran 2011 tarihinde , Sağlık kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
  yeni 10
Benzer Konular
Mide Sağlığı ve Mideyi Korumak İçin Ne Yapmalıyız isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!