Sponsor Bağlantılar

   

Marmara Bölgesinin Dogal Güzellikleri – Tarihi ve Turistik Yerleri nelerdir


-- Sponsor Reklam ---

Marmara Bölgesinin Dogal Güzellikleri – Tarihi ve Turistik Yerleri nelerdir

67.000 km2′lik yüzölçümü ile ülke topraklarının %8.5′ini oluşturan Marmara Bölgesi, adını boğazlar aracılıyla Karadeniz ve Ege Denizi’ne açılan aynı adlı iç denizden almaktadır. Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan, Balkan Yarımadası ile Anadolu arasında bir geçiş alanı oluşturan bölge, doğuda İç Anadolu ve Karadeniz; güneyde Ege Bölgesi; kuzeybatıda ise Yunanistan ve Bulgaristan ile çevrilidir. Ege kıyıları açığında bulunan Bozcaada ve Gökçeada (İmroz) da Marmara bölgesi alanındadır. Bölgenin nüfusu 2000 Yılı Genel Nüfus Sayımı sonuçlarına göre 17.365.027′ye yükselmiştir. Bu nüfusun 13.730.962′si şehirlerde, 3.634.065′i köylerde yaşamaktadır. ‰26.69 ile en yüksek nüfus artışının yaşandığı bölgedir. Bu da bölgenin sürekli göç almasından kaynaklanmaktadır.

Türkiye’nin sanayi merkezi olan Marmara Bölgesi’nde halk geçimini sanayi, ticaret ve turizmden sağlar. İstanbul-Bursa-İzmit ekseni, bölgedeki en gelişmiş sanayi alanıdır.Sponsor Reklamlar

Tüm kadın giyim markası fırsatları için tıklayın !


Bir önceki konumuz olan İnsanı Güldüren Komik Bilimsel Gaflar başlıklı makalemizde komik gaflar hakkında bilgiler verilmektedir.

Anahtar Kelimeler:

 marmara bölgesinin tarihi turistik değerleri ve doğal güzelliklerimarmara bölgesi tarihi ve turistik yerlerimarmara bölgesinin turistik yerleri nerelerdirmarmara bölgesi doğal güzelliklerimarmara bölgesine ait tarihi ve turistik yerler yazı ile sıralıbursa\nın tarihi ve turistik yerleri ile ilgili ingilizce bilgiler cümleler


Marmara Bölgesinin Dogal Güzellikleri – Tarihi ve Turistik Yerleri nelerdir admin tarafından 8 Temmuz 2011 tarihinde , Genel Kültür kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Marmara Bölgesinin Dogal Güzellikleri – Tarihi ve Turistik Yerleri nelerdir isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!