Sponsor Bağlantılar

   

Duvak Seçimi Nasıl Yapılır?Püf Noktaları


-- Sponsor Reklam ---

Duvak Nedir-Gelinlik ve Duvak seçimi

Duvak gelinliğin en önemli aksesuvarıdır. Beyaz tül ve dantelden yapılan modeller en çok tercih edilen modellerdir.Duvak gelinlikle ve saç modelinizle uyumlu olmalıdır. Sırt dekoltesi olan bir gelinlikte sırtı kapatan bir duvak olmayacağı gibi, çok gösterişli bir gelinlikte yine gösterişli bir duvak uygun olmayacaktır. Ama sade bir gelinliği ya da sade bir saçı muhteşem bir duvakla tamamlayabilirsiniz.
Duvak seçimi yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Duvak gelinliğinizin bir parçasıdır.Bunun için gelinlikle uyumlu olması gerekir.
1. Duvağınızı yüz şeklinize göre seçmeyi unutmayın. Uzun ve dar bir duvak, yuvarlak yüzleri ince gösterir. Çok katlı, kabarık duvaklar, ince yüzlerle daha iyi gider.
2. Duvağınız gelinliğinizi tamamlamalı, onunla yarışmamalı. Süslü bir gelinliğiniz varsa sade bir duvağa yönelin. İkisi de çok süslü olursa boğucu olacak ve özelliklerini kaybedecektirler.
3. Duvağınıza karar verirken gelinliğinizin yanınızda olmasına özen gösterin. Sırt dekoltesi veya çok güzel bir işlemesi olan gelinliğinizi uzun bir duvakla kapamak istemeyeceksinizdir.
4. Duvak seçerken mutlaka fikrine güvendiğiniz biri yanınızda olsun. Sırf sizi poh pohlamak için güzel olmayan bir modele de yakıştı diyen biri son ihtiyacınız olan şey olacaktır.
5. Seçim yaparken bu model bana kesin yakışmaz gibi peşin hükümler vermeyin, hiç ummadığınız bir model gelinliğinizle de birleşince mükemmel duvak haline gelebilir.
6. Saç stiliniz de duvak seçiminizde önemli bir rol oynuyor. Duvağınızı seçmeden önce saç stilinize karar vermiş olmanız çok önemli. Kısa ve havalı saçlarınız varsa uzun duvak o havayı söndürebilir ama kuş kafesi bir duvakla harika bir görüntü yakalayabilirsiniz.
7. Duvak seçiminizde boyunuz bile rol oynuyor. Eğer minyon bir tipseniz uzun duvaklardan uzak durmanızda büyük fayda var aksi takdirde yürüyen çadır gibi görünebilirsiniz.
8. Gelinliğinizin ve duvağınızın aynı renkte olmasına dikkat edin. Hafif bir ton farkı bile şıklığınıza gölge düşürebilir.
9. En önemlisi de şu ki duvak içinde rahat etmeniz gereken bir aksesuar. Eğer elinize kolunuza dolanıyor ve sizi bir şekilde engelleyip rahatsız ediyorsa hiç takmayabilirsiniz. Bu sizin en özel gününüz ve bu günde mutlu ve rahat olmak en büyük hakkınız.Sponsor Reklamlar

Tüm kadın giyim markası fırsatları için tıklayın !


Bir önceki konumuz olan Hangi Tür Bir Etek Bana Yakışır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anahtar Kelimeler:

 duvak nasıl dikilirduvak dikimi nasıl yapılır


Duvak Seçimi Nasıl Yapılır?Püf Noktaları admin tarafından 9 Nisan 2011 tarihinde , Genel kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Duvak Seçimi Nasıl Yapılır?Püf Noktaları isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!