Sponsor Bağlantılar

   

Doğal çevreye duyarlılığın artırılmasına yönelik öneriler


-- Sponsor Reklam ---

Bu yazımızın içerisinde Çevre Nedir ve Çevre sorunlarına karşı yapabileceklerimizi, Doğal Çevreye Duyarlılığın Arttırılması için yapmamız gerekenleri bulabilirsiniz.
İçinde bulunduğumuz günlerde toplumda yavaş yavaşta olsa artık çevreyi koruma konusunda bir hassasiyet ortaya çıkmaya başladı.Neden bu hassasiyet diye sorduğumuzda yarın çocuklarımızın rahat yaşayacağı bir dünya için bugün bizlerin bir şeyler yapması artık zorunlu bir hal aldı. Artan çevre kirliliği nedeni ile yaşanabilir alanların sayısı oldukça azaldı. Daha iyi ve yaşanabilir bir dünya için yarın geç olmadan tedbirlerimizi almalıyız..

Çevre Nedir?

Çevre kısaca bütün canlıların yaşadığı ortamdır. Aralarındaki sosyal, ekonomik,fiziki ,biyolojik,kültürel etkileşimlerin olduğu kısacası gözümüzün gördüğü herşeydir.İnsan bu ortamın en önemli zinciri olmasıyla birlikte bu zinciri bozabilen tek canlı da kendisidir.

Çevre Sorunları Nelerdir?

Çevre sorunları, insanların yaşadıkları doğal ortamı bozmaları ile ortaya çıkar. İnsanlar kendilerine daha iyi yaşama koşulları sağlamak için çevreye zarar verirler.

Ülkemizde özellikle büyük şehirlerde kalitesiz yakıt kullanımından dolayı hava kirliliği meydana gelmektedir. Fabrikalardan ve evlerden çevreye atılan bazı maddeler (poşet gibi) toprak kirliliğine neden olur.

Özellikle sanayi bölgelerinin yakınındaki kentlerin kanalizasyonları akarsular, deniz ve göllerin kirletilmesine neden olmaktadır. Ayrıca gemilerden boşaltılan bazı maddeler ve deniz kazaları bu kirlenmeyi artırmaktadır.

Su ve toprak kirliliğine neden olan maddelerin bir kısmıda katı atıklardır. Katı atıklar; plâstik maddeler, cam ürünleri, metalik maddeler (konserve ve meşrubat) ve ağaç ürünleri (kağıt, karton gibi).

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot OR
Suppress Placement Boxes.

Özellikle büyük kentlerde arabaların motor ve klakson gürültüleri ile bazı eğlence yerleri ve bazı iş yerleri de gürültü kirliliğine neden olmaktadır.

Çevre sorunlarının çözümünde bize ve devlete düşen görevler;

Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan belgeye göre çevre için yapılabilecek 77 önerden bazıları:Sponsor Reklamlar

Tüm kadın giyim markası fırsatları için tıklayın !


Bir önceki konumuz olan Logaritma Ders Notları – Konu Anlatımı başlıklı makalemizde ders notları, doğal logaritma fonksiyonu ve konu anlatımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Anahtar Kelimeler:

 doğal çevreye duyarlılığın artırılmasına yönelik önerilerdoğal çevreye duyarlılıksu kirliliğinin doğal çevreye duyarlılığın artırılmasına yönelik önerilerçevre duyarlılığı nedirçevreye duyarlılık nedirçevre duyarlılığı ne demektir


Doğal çevreye duyarlılığın artırılmasına yönelik öneriler admin tarafından 2 Ocak 2011 tarihinde , Eğitim - Taban Puanlar kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , , , , , , , ,
  yeni 10
Benzer Konular
Doğal çevreye duyarlılığın artırılmasına yönelik öneriler isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim
3 responses to “Doğal çevreye duyarlılığın artırılmasına yönelik öneriler”
 1. reyhan diyor ki:

  fazla güzel değil

 2. furkan diyor ki:

  bncede

 3. blah diyor ki:

  bencede

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!