Sponsor Bağlantılar

   

Çocuk Sahibi Olmak İçin Ne Yapmalı


-- Sponsor Reklam ---

Çocuk Sahibi Olmak isteyenler için öneriler,Nasıl Bebek Sahibi olabilirim,diye düşünen bir çok çift var. Bir evliliğin ve birlikteliğin en güzel meyvesi çocuktur. Neşe ve mutluluk getirir çocuk bulunduğu eve yokluğu ise hüznün habercisidir. Yüce Yaradan Evlat Sahibi olmak isteyen tüm insanları bu dileğine kavuştursun.Yazımızda Çocuk sahibi olmak için derlenmiş bazı yazılardan sizin için seçtiklerimiz var.

Çocuk Sahibi Olmanın Yolları 1

İngiliz BBC kanalı, uzman doktorlar tarafından hazırlanan “çocuk sahibi olma reçetesini” yayınladı…İngiliz BBC kanalı, uzman doktorlar tarafından hazırlanan “çocuk sahibi olma reçetesini” yayınladı. Uzmanlar deniz ürünlerinin sperm sayısını azaltığını söylüyor.
Buna göre anne adaylarının hamile kalmak için dikkat etmesi gerekenler şunlar:

* Ekmek, makarna, patates, düşük yağlı süt, yoğurt, peynir, yumurta, balık ve kırmızı et tüketmekten vazgeçmemeli…

* Margarin, krema, çikolata ve kolalı içeceklerden kesinlikle uzak durmalı.

* Baba adaylarının ise içerdiği ağır metaller nedeniyle sperm sayılarını düşüren deniz ürünlerinden ve yumurtadan uzak durması gerekiyor.

Çocuk Sahibi Olmanın Yolları 2

Sual: Çocuk olmamasının sebepleri nelerdir?
CEVAP
Çocuk olmaması, bazıları için en büyük sıkıntı ve problemlerinin başında geliyor. Aile huzursuzluğundan tutun boşanmalara kadar gidiyor. Kusur bazen kadında bazen de erkekte olur. Bazen her ikisinde de olabilir.

Çocuk olmamasının sebeplerinin başında daha çocukken geçirilen hastalıklar, psikolojik rahatsızlıklar, yanlış ve zararlı beslenme, aşırı sıcağa soğuğa dikkat etmeme yüzünden bedende meydana gelen tıbbi arızalar gelir. Çocuğu olmayan eşler bu arızaya çok büyük ihtimalle daha çocukluklarında, gençliklerinde yakalanmışlardır.

Bir kısmı da yanlış beslenme yüzünden yakalanmış olabilir. Çünkü hadis-i şerifte buyuruluyor ki:
(Gelin, ilk hafta yoğurt, ayran, sirke, turşu ve ekşi yememelidir! Bunlar çocuk olmasına engel olabilir. Sirke yiyen kadının hayz görmesi zahmetli olur ve hayzı düzensiz olur. Ekşi elma yemek hayz kanını keser. Bu da başka bir hastalık meydana getirir.)

Bir kısmı da, evliliğin başında, birkaç sene çocuğumuz olmasın diye aldıkları yanlış tedbirlerle, sonraki senelerde çocuklarının olmamasına zemin hazırlarlar.

Çocuk olmama sebepleri iyi araştırılmalı. Şuna da inanılmalı ki, tıp çok ilerlediği halde hâlâ eksiklikleri vardır. Yanlış tedavilerin ve bilinçsizce kullanılan ilaçların zararları çoktur. Tedavide çok hassas olunmalı, gelişigüzel ilaç kullanılmamalı. Hele kocakarı ilaçlarını ehil bir doktora sormadan kullanmamalı.

Çoçuk Sahibi Olmanın Yolları 3

Uzmanlar, doğurganlık ve hamile kalmak için kadın ve erkeğin dikkat etmesi gerekenleri açıklıyor. İşte uzmanların gözüyle soru ve cevaplarla hamile kalmak için dikkat edilmesi gerekenler…

Her gün ilişkiye girerlerse ne olur?

Hiçbir şey olmaz. Bazı bölgelerde her gün ilişkiye giriyorlar, sağlıklı çocukları oluyor. Günlük ilişkiler her zaman sperm sayısını düşürmez. Ancak çok sık ilişkiye girildiği takdirde meninin hacmi azalabilir.

Sekse çok ara vermek spermleri güçlendirir mi?

Çok ara vermek de sorun yaratır. İki hafta hiç ilişkiye girmedikten sonra gerçekleşen ilişkide, çıkan sperm sayıları yüksek olsa bile hareketlilik düşer. Ancak şu da unutulmamalıdır ki; günü geliyor çok ender, hatta yılda bir kez ilişkiyle bile insanlar çocuk sahibi olabiliyorlar.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot OR
Suppress Placement Boxes.

Ayın hangi dönemleri çiftler için şans artıyor?

28 günde bir adet gören kadında 14. gün yumurtlama günüdür. Dolayısıyla 10. günden itibaren gün aşırı ilişki olması, hamilelik şansını en çok artıran tempodur.

Sperm, kadının genital organlarında bir süre yaşar. 14. gün en riskli gün olarak söylense de bazen 20. günlere kadar gebelik riski sürer. Bu nedenle takvim metodu hiçbir zaman doğum kontrol yöntemi olarak işe yaramaz. Bu metodu kullananlar kazaya kurban giderler.

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere önerilen pozisyonlar oluyor mu?

Bir kere kadının rahminin pozisyonu önemlidir. Kadının üstte olduğu pozisyonda hamile kalmak daha zordur. Hamilelik isteniyorsa kadının kalça altına yastık koyması bile önerilebilir.

Pozisyonlar da çok önemli değildir. Yalnızca ilişkiden sonra bizim toplumumuzda vajinal duş çok yaygın, bunu önermiyoruz. Enfeksiyona davetiye çıkarıyor.

Doğurganlığı artıran yiyecekler var mı?

Ooı tavsiye ediyorum. Yenilecek gıdalar iyi yıkanmalı, sigaradan uzak kalınmalı. Çünkü günde bir paket sigara içenlerin menopozu üç yıl erkene çekiliyor, iki paket içenlerin ise beş yıl.

Tek yönlü beslenmenin yumurtlama üzerinde kötü etkisi var. Vejetaryenlerde kısırlık oranı yüksektir. Hayvansal proteinlerden de alınması şart.

Kadın ve erkeğin ilişki öncesi yapmaması gereken birtakım şeyler var mı?

Çok sıcak banyo sperm üretimini azaltır. Çünkü testis ısıya hassastır. Özellikle sperm sayısı sınırda olan kişilerde zararlıdır.

Alkolün spermler üzerinde toksit etkisi vardır. Vajinal duşu, özellikle hamilelik beklenen ilişkilerde önermiyoruz.

Çocuk isteyen çiftler ne sıklıkta ilişkiye girmeli?

Hamilelik için çiftlere haftada iki üç kere ilişkide bulunmalarını öneririz. Ama asla bir sınırlandırma da getiremeyiz, ilişki spontan olmalıdır. Sonuçta ilişki sıklığı anne baba olma şansını büyük ölçüde etkilemez.

etiketler:doğurganlığı artıran yiyecekler, doğurganlığı artırmak, hamile kalma pozisyonları, hamile kalmak,hamile kalmak için, her gün ilişkiye girmek, ilişki sıklığı, kısırlık oranı, organik gıdalar, sperm hareketliliği,spermleri güçlendirmek,Sponsor Reklamlar

Tüm kadın giyim markası fırsatları için tıklayın !


Bir önceki konumuz olan Kansızlığa doğal çözüm Pırasa başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Anahtar Kelimeler:

 çoçuk olmama sebeplerisperm güçlendirmek için ne yapmalıçoçuk sahibi olmak için ne yapılmalıcocuk olmamasinin sebepleriçocuk olmamasının nedenlerispermleri güçlendirmek için


Çocuk Sahibi Olmak İçin Ne Yapmalı admin tarafından 22 Şubat 2011 tarihinde , Alternatif Tıp kategorisine eklenmiştir.
    yeni 10
Benzer Konular
Çocuk Sahibi Olmak İçin Ne Yapmalı isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!