Sponsor Bağlantılar

   

Alın kırışıklıkları nasıl giderilir?


-- Sponsor Reklam ---

Kadın Yada Erkek birçoğumuzun ortak sorunudur alın kırışıkları. Kişiyi olduğundan daha ihtiyar gösteren ve psikolojik olarak etkiliyen alın kırısıklıklarına karşı çözüm için size yardımcı olacak alternatif bir paylaşımda bulunmak istedik.

Alın Kırışıklıklarına Çözüm

Kişilerin yaşları ilerledikçe yüzlerinde önce göz çevreleri ve alınları kırışmaya başlar. Alın kırışıklığı kişinin yaşını eline verirken, günümüzde pek çok kozmetik ürün ya da bakımla bu kırışıklıkları azaltmak, daha genç ve bakımlı görünmek mümkün. Özellikle doğam yöntemlerle kırışıklıkların görünümünü azaltmak istiyorsanız, “alın kırışıklıkları nasıl giderilir” diye soruyorsanız uzmanların görüşlerine kulak verin. Her şeyden önce bol su tüketmek, hem sağlığımız ve hem de geç yaşlanmamız için çok önemli. Bol su içerek cildinizin yenilenmesini ve kuruyarak kırışmasını engellerseniz. Su içerek cildinizi sıkılaştırabilirsiniz. Kırışıkların oluşumunu geciktirerek bu sorunu bir süreliğine ortadan kaldırmanız mümkün. Alın kırışıklarını önlemenin bir başka yolu da fazla güneşe maruz kalmamak. Unutmayın güneşin zararlı ışınları hem cilt kanserine neden olabiliyor ve hem de cildi kırıştırıyor. Güneşli bir havada bulunacaksanız yüzünüze mutlaka yüksek faktörlü güneş koruyucu kremi sürün. Yüzünüzü güneşten koruyarak da kırışıklığı önleyebilirsiniz. Yüzdeki kırışıklıkları engellemenin bir başka güzel yolu da egzersiz yapmak. Tıpkı vücudumuz için düşündüğümüz şeyleri yüzümüz için de uygulamalıyız. Yüz egzersizi yaparak yüzün sıkılaşmasını sağlayabiliriz. Sigara içmek de cildin erken kırışmasına neden olur. Cilt güzelliğiniz ve sağlığınız için sigarayı bırakmalısınız. Yoksa yaşlanmadan kırış kırış bir cilde sahip olacaksınız. Dengeli ve düzenli beslenmeyle, mevsim sebze ve meyvelerini yiyerek de cilt kırışıklıklarının önüne geçebilirsiniz. Ayrıca gece uyumadan önce ve sabahları uyandıktan sonra nemlendiricili kremler sürerek yaşlanmayı geciktirip, kırışıklığı önleyebilirsiniz. Peki yüz egzersizi nasıl yapılır: Başımızı dik tutalım, kolları omuzlarımızın hizasında kaldıralım ve elleri kafamızın üstüne koyalım. Baş parmakla kafanın arkasına bastırıp, öteki 4 parmakla saç diplerinin hizasında alın bölgesine koyalım. Şimdi 4 parmağı, baş parmağın hizasına doğru baş derisinde güçlü bir basınç oluşturacak biçimde bastıralım. Sonra parmakları serbest bırakalım ve bu egzersizi üç kez tekrarlayalım.Sponsor Reklamlar

Tüm kadın giyim markası fırsatları için tıklayın !


Bir önceki konumuz olan Cilt lekeleri için kayısı tedavisi başlıklı makalemizde bitkisel peeling, cilt bakım sırları ve cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Anahtar Kelimeler:

 alın kırışıklıklarına çözümalın kırışıklığına çözümalnımızdaki kırışıklaralin kirisikligi nasil gideriliralın kırışıklığına bitkisel çözümalın kırışıklığı çözüm


Alın kırışıklıkları nasıl giderilir? admin tarafından 29 Aralık 2010 tarihinde , Güzellik - Güzellik Sırları kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , ,
    yeni 10
Benzer Konular
Alın kırışıklıkları nasıl giderilir? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!