Sponsor Bağlantılar

   

Adet geçiren kadın hamile kalırmı?


-- Sponsor Reklam ---

adetliyken hamile kalmak, adetliyken hamile kalmak mümkünmü, adetliyken hamile olabilirmiyim, adetliyken hamilelik belirtileri, adetliyken hamilelik testi,adetliyken hamilelik testi yapılır mı

Bu sorunun cevabı için adet kanamasının ne olduğunu bilmek gerekir. Adet kanaması kadın rahmi içindeki bir dokunun kanayarak dokulmesidir. Bu dokugebelik sırasında bebeğin yapıştığı ve beslenmesi için gerekli koşulları sağlayanözel bir yapıdır.

İşte bu doku gebelik oluşmadığı her ay bir dahaki yumurtlamaya yenidenhazırlanması için üstteki tabakasını kanayarak doker ve alttan yeni doku oluşmaya başlar.

Adet kanamasına ait gerçek dışı uydurmalar; vücuttaki kirli kan atılması gibi, zehirli olduğu, vücuttan atılmasa kişiyi zehirlediği, pis olduğu, bu sırada ilişki kurulursa kısır olunacağı gibi bu şeyler tamamen yanlıştır.

Adet sırasındayken seks yapılıp yapılamayacağının cevabı ise koşullara ve kişilere, ve de kişilerin inançlarına göre farklılık gösterir.

Adet sırasında yani kadının menturasyonu sırasında prezervatif (kondom – kılıf) ile seks yapılmasında ne kadın için, ne de erkek için tıbbi olarak bir sakınca yoktur, ne kadın ne de erkek bedensel bir zarar görmez. Eğer prezervatifsiz cinselilişki kurulursa kadın veya erkeğin mikrop kapma riski olabilir. Çok nadir de olsa adet kanaması sırasında gebe kalma olasılığı da mevcuttur, bunu da göz ardı etmemek gerekir.

cinsellik kişilerin bedensel ve de beyinsel özgürlüklerdir. Bu yüzden kendisi için istediği bir şey eğer tıbben yasaklanmamışsa koşullarına, inançlarına ve de ahlaki değerlerine göre yaşayıp yaşamayacağına, yaşayıp yaşamak istemediğine veya yaşamaya kendisi karar verir. Adet kanaması sırasında cinsel ilişkinin tıbben bir zararı prezervatif kullanmak kaydı ile yoktur, bu yuzden karar vermek size kalmıştır.

Your ads will be inserted here by

Easy AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot OR
Suppress Placement Boxes.

Bir çok kadın adetliyken kendilerini itici bulurlar, ve de erkeklerin bu hallerinden rahatsız olabileceklerini düşünürler, oysa ki bu durumdan rahatsız olan, bunu itici bulan erkekler olduğu gibi, bundan rahatsız olmayan, kadını adet döneminde de arzulayan ve bu sırada cinsel ilişki kurmak isteyen, cinsel ilişki kuran ve de bundan zevk alan birçok erkek de mevcuttur.

Adet sırasında seks birçok insan tarafından yaşanmaktadır. Kadın açısından baktığımız zamanda kadınların bir çoğunda adet döneminde cinsel istek artışı görülür, kimileri bunu yaşarken, kimileri de bunu baskılar. Bazı kadınlar adet döneminde cinsellik yaşamanın bu dönemdeki gerilimlerini azalttığını veya yok ettiğini, bazıları ise aynı zamanda adet sancılarını hafiflettiğini veya yok ettiğini söylemektedir

adetken hamile kalma, adetken hamile kalma riski, adetken hamile kalmak, adetken hamile olunurmu, adetken hamilelik testi yapılır mı, adetliyken gebe, adetliyken gebe kalınırmı, adetliyken gebe kalma, adetliyken gebelik, adetliyken gebelik testi, adetliyken gebelik testi yapılır mı, adetliyken hamile, adetliyken hamile kalma, adetliyken hamile kalma ihtimali, adetliyken hamile kalma olasılığı, adetliyken hamile kalma riski nedir,Sponsor Reklamlar

Tüm kadın giyim markası fırsatları için tıklayın !


Bir önceki konumuz olan Sinüzit Nedir,Belirtileri Nelerdir,Kaç Çeşittir,Zararları,Korunma Yolları,Tedavisi ve Ameliyatı başlıklı makalemizde Sinüzitin Belirtileri Nelerdir, sinüzitin sebebi ve sinüzitin sebebi nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Anahtar Kelimeler:

 adetliyken gebelik testi yapılırmıadetliyken hamilelik testi yapılırmıadetli kadın hamile kalırmıkadın adetliyken hamile kalırmıadetliyken gebelik testiadetliyken test yapılırmı


Adet geçiren kadın hamile kalırmı? admin tarafından 20 Şubat 2011 tarihinde , Cinsellik kategorisine eklenmiştir.
Etiketler:, , , , , , , , , ,
    yeni 10
Benzer Konular
Adet geçiren kadın hamile kalırmı? isimli bu konuyu ;
Google'de Ara
BlogSearch'te Ara
Buzzzy'de Ara
Twitter'da Ara
Bing'te Ara
İletişim

Sende Yorum Yaz

Facebook Grubumuza Katılın!